ul.Tadeusza Kościuszki 9, 62-400 Słupca, Infolinia: 691 751 835
Polish English French German Russian

 OBCHODY slupca1grudnia

1  grudnia br pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy zorganizował Obchody Światowego dnia AIDS w Zespole Szkół Ekonomicznych pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Słupeckiego. W obchodach uczestniczyli: Zygmunta Jasiński(PPIS w Słupcy), Jan Rabiej(KPP w Słupcy), Agata Orchowska (Starostwo Powiatowe), Magdalena Kosmalska – Zauer (Urząd Miasta w Słupcy), laureaci XVII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS, laureaci etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na film pod tytułem „Krótka historia o HIV”, laureaci etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na plakat „Bądźmy zdrowi” oraz nauczyciele i młodzież z ZSE w Słupcy.

IMG 9765 IMG 9768 IMG 9775

IMG 9773 IMG 9774 IMG 9780

Obchody otworzył Pan Zygmunt Jasiński – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy. Podsumowania całorocznych działań z zakresu profilaktyki HIV i AIDS realizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-  Epidemiologiczną w Słupcy dokonała Małgorzata Pluta pracownik ds. oświaty zdrowotnej  i promocji zdrowia PSSE. Działania, które zaplanowano i zrealizowano to min: akcja „Bezpieczne Walentynki” w LO w Słupcy, krzyżówka Walentynowa dla czytelników Kuriera Słupeckiego, szkolenie „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra HIV”, Kampania KC ds. AIDS „Mam czas rozmawiać”, przeprowadzenie etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na film pt. „Krótka historia o HIV” oraz organizacja XVII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS.

IMG 9776   InkedIMG 9777 LI

Na Obchodach zostały wręczone nagrody laureatom etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na film pt „Krótka historia o HIV”. Nagroda dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie dla zespołu filmowego w składzie: Weronika Drećko, Aleksandra Węglewska, Filip Dropiński

IMG 9781 IMG 9786 IMG 9787

Nagrody otrzymali również laureaci  XVII Powiatowej Olimpiady Wiedzy  o HIV i AIDS:

Kategoria oddział gimnazjalny/ gimnazjum

I miejsce – KATARZYNA DĘBICKA - Strzałkowo

II miejsce – ALICJA KULCZYŃSKA - Trąbczyn

III miejsce – KORNELIA DOLATOWSKA – Strzałkowo

I wyróżnienie – DOMINIKA WALCZAK - Zagórów

II wyróżnienie – AMELIA KŁANIECKA - Słupca

III wyróżnienie – DOMINIKA ŻEGLARSKA – Powidz

Kategoria szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce – MARTYNA PIOTROWSKA – LO Słupca

II miejsce – DOMINIKA NIWIŃSKA – LO Słupca

III miejsce – KARINA PAKULSKA – ZSP Zagórów

IMG 9793 IMG 9797 5

Nagrody dla młodzieży ufundowali: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Słupca, Urząd Gminy Orchowo, Urząd Gminy Lądek, GOPS w Ostrowitem, Wytwórnia Materiałów Betonowych w Giewartowskich Holendrach, Firma Jaguar w Słupcy, Zakład Aktywności Zawodowej w Słupcy, Stowarzyszenie ds. Walki z Nowotworami oraz Chorobami Układu Oddechowego w Słupcy, PSSE w Słupcy.

Wręczono również nagrody laureatom etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu plastycznego pod hasłem „Bądźmy zdrowi” zorganizowanego w ramach realizacji Projektu „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy” przez WSSE w Poznaniu: I miejsce – Emilia Czerniak – oddz. gimnazjalny Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy, II miejsce – Katarzyna Kosiak – ZSP w Orchowie, III miejsce – Karolina Miczyńska – ZSP w Powidzu         Wyróżnienia: Aleksandra Orchowska – Gimnazjum w Lądku, Oliwia Szałkowska-oddz. gimnazjalny SP w Zagórowie, Martyna Rożek – oddz. gimnazjalny SP w Ostrowitem, Kinga Walczak – SOSW Słupca

IMG 9803 IMG 9804 4

Obchody Światowego Dnia AIDS zakończyły się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów ZSE w Słupcy pod kierunkiem Anny Rajzner i Anety Gmachowskiej „Dialog międzypokoleniowy – mam czas rozmawiać”

IMG 9805 IMG 9811

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania WSSE w Poznaniu.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter