ul.Tadeusza Kościuszki 9, 62-400 Słupca, Infolinia: 691 751 835
Polish English French German Russian

  logo Wroc bez HIV2 ...... PO WAKACJACH
HIV i AIDS obecny jest we wszystkich krajach. Wyjeżdżając za granicę, zwłaszcza na dłużej, warto dowiedzieć się więcej o sytuacji epidemiologicznej dotyczącej HIV i AIDS danego kraju. Większość krajów rzetelnie podaje informacje na ten temat, są jednak też takie, które albo nie mają dokładnych danych, albo z jakiś względów nie chcą ich publikować. Warto pamiętać, iż kontakty ze służbą zdrowia w wielu krajach, zwłaszcza rozwijających się, mogą stwarzać ryzyko zakażenia HIV. Nie wszędzie placówki służby zdrowia wyposażone są w dostateczną ilość jednorazowego sprzętu do iniekcji.

W Polsce, jak i na całym świecie zakażenia przenoszone drogą płciową (ZPDP) stanowią poważny problem zdrowotny. Zakażenia te kilkakrotnie zwiększają ryzyko zakażenia HIV (nawet do 10 razy). Wiele z nich względnie często współwystępuje z zakażeniem HIV.

Choroby przenoszone drogą płciową, dawniej zwane chorobami wenerycznymi, należą do jednych z najczęściej występujących chorób zakaźnych. Obecnie znamy około 40 różnych rodzajów drobnoustrojów, które mogą się przenosić drogą płciową. Do zakażenia niektórymi z nich dochodzi wyłącznie w czasie stosunków płciowych, podczas gdy dla innych kontakty seksualne są tylko jedną z form transmisji.

(Źródło: Krajowe Centrum ds. AIDS)

billboard3 2009

Wakacje to nie tylko okazja do wypoczynku ale również okazja do poszukiwań lub zmiany partnera seksualnego. Dlatego czas po wakacjach to doskonały moment na poznania swojego statusu serologicznego poprzez zrobienie testu w kierunku HIV.

  • Nieważne kim jesteś, gdzie jesteś, co robisz, jakie masz wykształcenie, czy też przekonania – HIV i AIDS może dotyczyć także Ciebie.
  • Zawsze i wszędzie unikaj ryzykownych zachowań. HIV i AIDS nie zna granic.
  • Seks, tak jak podróż, to wspaniałe przeżycie, może dawać dużo satysfakcji i szczęścia, jeśli zadbamy o swoje bezpieczeństwo.
  • Wykorzystuj wiedzę o HIV w praktyce. Negocjuj techniki bezpieczniejszego seksu, używaj prezerwatywy.
  • Nie bój się rozmawiać o przeszłości seksualnej partnera.
  • Zrób test na HIV, dowiedz się jaki jest Twój status serologiczny.

Test w kierunku HIV jest jedyną metodą sprawdzenia, czy doszło do zakażenia.

 

W punkcie konsultacyjno – diagnostycznym można anonimowo i bezpłatnie wykonać test na obecność przeciwciał anty HIV.

 Adres: Nobel Tower IV Piętro, pokój 4.13 ul. Dąbrowskiego 77a Poznań woj. wielkopolskie,

tel. 730 110 830, czynny we wtorki 9.00 – 11.00

Godziny pracy Punktu

poniedziałek 16.00 – 19.00

czwartek 16.00 – 19.00

piątek 16.00 – 20.00

e-mail Punktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Procedura wykonywania badania:
1. Badania i testy HIV wykonywane są anonimowo i bezpłatnie.
2. Osoba zainteresowana badaniem w pierwszej kolejności udaje się na rozmowę z doradcą, który weryfikuje konieczność wykonania badania w kierunku HIV poprzez zidentyfikowanie ryzykowanych zachowań, podczas których mogłoby dojść do zakażenia.
3. Następnie klient kierowany jest do gabinetu pobrań, gdzie pielęgniarka pobiera krew                  
4. Wyniki odbierane są u doradcy osobiście po okazaniu numeru identyfikacyjnego.

ulotka wakacje1b

Mapa strony

Logowanie

Strona logowania WSSE w Poznaniu.
 

Mapa zagrożeń

Newsletter